HG1BEN-11 ballon vétele kézirádióval

A mai nap a Pannon Közeli Világűr Ballon Projekt csapata meteorológiai ballont indított útnak, amelyen található volt egy APRS jeladó, amely a HG1BEN-11 hívójellel küldött csomagokat a ballon aktuális pozíciójáról, így élőben követhető volt a ballon útja az aprs.fi oldalon.

Valamivel azelőtt, hogy a ballon lezuhant volna a Balaton melletti Lepsény környékén, sikerült a Schönherz Kollégium ablakába kitett kézirádióval egyetlen csomagot közvetlenül elfogni a ballontól:

A rádió a 13. emelet magasságában volt (~147m ASL). A ballon magassága ekkor 2518m volt, a távolsága több mint 60km volt a kollégiumtól. A ballon helyzetével kapcsolatban több csomagot is tudtam fogni, de a legtöbb az APRS digirepeater-ektől jött, ez az egy volt közvetlen.

A vétel körülményei:

Andris, HA7ILM

Add new comment

Sima szöveg

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA